Regioninė konferencija „Intelektinė nuosavybė ir sportas“

Garsus boksininkas Muhammadas Ali yra pasakęs „Čempionai negaminami sporto salėse. Čempionai atsiranda dėl to, ką turi giliai viduje – aistrą, svajonę, viziją“. O bent vieno iš šių trijų vedini kasdien sportuoja milijonai: nuo kiekvieno mūsų, pavasarį išbėgančių į parkus, iki profesionalių sportininkų, šią vasarą susirinksiančių į Rio olimpines žaidynes 2016.

Tik ar kada susimąstėme, kad sportuodami arba stebėdami sporto varžybas, galime susidurti su intelektinės nuosavybės teisių pažeidimais ir nesaugiais suklastotais sporto reikmenimis?

500 mln. eurų ES kasmet prarandama dėl suklastotos sporto įrangos – futbolo kamuolių, sportinių šalmų, teniso rakečių, slidžių, treniruoklių salių įrangos, riedlenčių, golfo kamuoliukų ir kt., neįskaitant sporto drabužių;

tai sudaro 6,5 proc. visų pardavimų šiame sektoriuje pajamų;

1 mln. eurų nuostolių patiria sporto prekių gamybos sektorius Lietuvoje;

dėl tokio sporto prekių klastojimo ir intelektinės nuosavybės pažeidimų masto ES nesukuriama 2 800 darbo vietų.

Todėl kviečiame susitikti regioninėje konferencjoje „Intelektinė nuosavybė ir sportas“ ir aptarti glaudžias intelektinės nuosavybės bei sporto sąsajas, susipažinti su intelektinės nuosavybės reikšme sporto bendruomenei, su padirbamų sporto priemonių daroma žala sportininkams ir sporto sektoriui bei inovacijų įtaka sporto pasiekimams, aptarti autorių ir gretutinių teisių apsaugos problematiką sporto renginių transliacijų metu.

Tapti čempionu – įveikti distanciją savo parke ar pajusti pergalės skonį olimpinėse žaidynėse – niekas neturi trukdyti!

                                                                                                                                                       Valstybinis patentų biuras

Organizatoriai:

Partneriai: